Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa

Data modyfikacji: 10.01.2020

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie-Pole prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa mężczyzny, do którego doszło w dniu 04 stycznia 2020 roku we Wrocławiu w rejonie ul. Łąka Mazurska.

Pokrzywdzony został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy zadali mu ciosy niebezpiecznym narzędziem, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Decyzją prokuratora ciało denata skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

Kamil D. oraz Dawid P., podejrzewani o dokonanie tej zbrodni, zostali zatrzymani na terenie Wrocławia w dniu 05 stycznia 2020 roku.

W trakcie tego zdarzenia pokrzywdzony został również drugi mężczyzna, który odniósł obrażenia ciała.

Prokurator przedstawił Kamilowi D. oraz Dawidowi P. zarzuty zabójstwa, pozbawienia wolności człowieka, kierowania gróźb karalnych oraz spowodowania obrażeń ciała.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, jeden z nich odmówił składania wyjaśnień, drugi złożył krótkie wyjaśnienia.

W dniu 08 stycznia 2020 roku zostały skierowane wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. Sąd przychylił się do tych wniosków i zastosował wobec Kamila D. oraz Dawida P. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanym, za zarzucane czyny, może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa na chwilą obecną nie można udzielić innych informacji dotyczących tego zdarzenia.

Z dniem 10 stycznia 2020 roku śledztwo zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

 

Maciej Zagożdżon

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu (w zastępstwie)